Hodnocení

Hodnocení fotbalové akademie rok 2020

Velmi zvláštní rok 2020 se chýlí ke konci a dovolím si zhodnotit tento prazvláštní rok a život v něm naší fotbalové akademie a zaměřím se na jednotlivé ročníky.

U13,U12 (2008,2009)

Spojené ročníky hráli dvě soutěže – krajský přebor a okresní soutěž. Kraj hráli o rok až dva se staršími soupeři a v současnosti figurují na velmi slušném čtvrtém místě. Okres je doplňková soutěž, aby bylo vytížení všech hráčů. Rok u týmu působí trenér z Bohemians Praha 1905 Roman Krejčí, kterému s ročníky pomáhají Pavel Potluka a Marek Tauš . Ročník nemá konkurenci v regionu , a to ani u týmů, co hrají žákovskou ligu ( Roudnice, Slaný). V Ondrášovce cupu došel až do rozehraného finále – do semifinále a nyní se snad rozehraje finálový turnaj o finále , kam postupuje nejlepších 24 týmů, uvidíme, zda tam patří i ročník 2009, což by bylo velkým úspěchem .

Velkým pozitivem je to, že na podzim odešli do Prahy do CU Bohemians Praha 1905 tři hráči a to je hlavní cíl fotbalové akademie (Dalecký, Sýkora, Tauš) .

Cílem je v těchto ročnících hrát žákovskou ligu, na kterou tým má. Nyní budeme pokračovat v krajské soutěži a budeme se snažit, co nejdříve dotáhnout do velvarské mládeže žákovskou a potažmo dorosteneckou ligu.

Velmi dobrá práce celého trenérského týmu, který odpovídá fotbalové akademii prvoligového klubu.

U11 (2010)

Objektivně nejslabší ročník naší fotbalové akademie, ale také ročník, z něhož v minulých dvou létech odešli tři hráči do Prahy do CU Bohemians Praha 1905 (Faltus, Tóth, Firoň). Přesto ročník nepřekračuje okresní soutěž, kde je na špici, ale to neodpovídá nárokům na prvoligovou fotbalovou akademii.

Tým je personálně úzký, je třeba jej doplnit. Po stránce trenérské je velmi kvalitně obsazený – prvoligovým fotbalistou ( Filipem Novákem), jemuž sekunduje dříč a jistota (Martin Frič), to dává velkou perspektivu tomuto ročníku. Filip Novák úspěšně poskytuje individuální tréninky napříč fotbalovou akademií .

V Ondrášovce jsme nepostoupili ze základní skupiny , nicméně v okresní soutěži v této kategorii patříme mezi lídry, to je slušný základ pro další práci.

U10, U9 (2011,2012)

Ročník 2011 byl ještě donedávna personálně nejslabším ve fotbalové akademii, ale v průběhu roku 2020 byl doplněný o 5 hráčů a personálně se stabilizoval. Poměrně těsně mu utekl postup do finále Ondrášovky, spolu s ročníkem 2012 vévodí okresní soutěži, kde hraje s o rok staršími protivníky. Začíná se tu rýsovat velká perspektiva ročníku 2011.

Ročník 2012 je jedním z nejlepších v České republice, postoupil do finále Ondrášovky cupu, na prestižním turnaji top 32 celků obsadil 6.místo, těsně za Slavii Praha. V okresním přeboru s o dva roky staršími soupeři suverénně kraluje. V týmu je silné jádro, které láká skauty Sparty či Slavie, ale je formované pro CU Bohemians Praha 1905 .

U obou ročníků je stabilizované trenérské složení 5-ti trenérů. Cílem je v květnu být do 10.místa na Ondrášovce cupu, což by odpovídalo výkonnosti ročníku.

U8 (2013)

Další klenot naší fotbalové akademie. Další tým, který postoupil do květnového finále Ondrášovka cupu, nebo-li neoficiálního mistrovství České republiky přípravek .

Tento ročník nemá problémy hrát vyrovnané zápasy se špičkou u nás, v regionu nemá konkurenci. Výborná práce trenérů – Kalika a Hlaváčka, moc šikovní hráči , kteří až přijde jeich čas posílí pražskou CU Bohemians Praha 1905, která je v tomto ročníku o level níže… . Ale má tu skvělé posily.

U7 (2014)

Naše velké naděje, které mají velmi kvalitní trenéry – Spodniak, Novák (oba licence UEFA B) a jsou konkurence schopní se špičkou u nás. Nebojí se hrát se Spartou a Slavií.

Ještě nehrají soutěže, ale už teď se těším na podzimní kola Ondrášovky cupu a potvrzení velké kvality. Široká základna, velká kvalita a stabilní trenérské zázemí. Je třeba velmi šikovné děti udržet a vychovat pro CU Bohemians Praha 1905. Dobrá práce !

Fotbalová školička (2015,2016)

Velmi kvalitní trenérský tým – Eliška Machová z Bohemians Praha 1905 a další „držák“ naší akademie Michal Stratil pracují s nejmenšími dětmi, se kterými se nikde v okolí ještě nepracuje. Naše školička se již pokouší o první zápasy . Děti by si měly zvykat na zápasy se špičkou v naší republice.

Cílem školičky je vést děti k lásce ke sportu, potažmo k fotbalu. Rozvíjet jejich všestrannost a od prvních fotbalových krůčků učit děti sebevědomí se porovnávat s nejlepšími týmy v České republice. A to oba trenéři naplňují !

 

Shrnutí :

 1. Velmi kvalitní trenérský tým
 2. Dva ročníky postoupily do finále Ondrášovky cupu, ročník 2009 má před sebou kvalifikaci
 3. Ve všech ročnících kvalitní a široké personální zázemí
 4. Pracujeme s ročníky úplně nejmenších dětí, se kterými se v okolí ještě nepracuje
 5. Trenéři si aktivně doplňují kvalifikaci – na podzim tři trenéři úspěšně absolvovali UEFA B licenciHodnocení fotbalové sezóny 2019/2020

Nejprve v hodnocení fotbalové akademie se zaměřím na jednotlivé ročníky a pak zobecním trendy v této sezóně, tak jak sezónu viděli jednotliví trenéři, ale i vedení fotbalové akademie.

Ročník 2009 (U12) : s příchodem bývalého trenéra Bohemians Praha 1905 Romana Krejčího nastal velký progres. Přišli noví hráči, okresní přebor jen jako zvednutí sebevědomí hráčů, důležitější miniliga, kde se ukazovala kvalita týmu. Škoda, že velmi těsně unikl postup do finále Ondrášovka cupu. Tým si na podzim, ale i v zimní přípravě zvykal na rozestavění 7+1 a tento herní systém již má zažitý. V zimní přípravě velmi kvalitní výkony v zimní lize. Pak bohužel přišla nečekaná pauza a trenéři hráčům zadávali úkoly, po koronavirové pauze tým navázal na výkony ze zimní ligy a sehrál kvalitní utkání se silnými soupeři. Ročník 2009 se propojuje s několika hráči Velvar ročníku 2008 a bude na podzim hrát krajský přebor mladších žáků. Trenérský kádr posílí trenér Pavel Potluka. Ročník je přihlášený do miniligy a v příštím roce máme u tohoto ročníku ambice postoupit na finálový turnaj Ondrášovky cupu.

Ročník 2010 (U11) : výsledkově a výkonnostně  náš nejslabší ročník v akademii. Pro objektivitu je třeba říct, že z tohoto ročníku odešli tři hráči do Prahy do týmu Bohemians Praha 1905. Nicméně nedošlo k adekvátnímu doplnění týmu a kvalita jednotlivých hráčů je velmi nevyrovnaná. V okresní soutěži tým patřil mezi lepší, ale ve srovnání se silnějšími týmy v širším okolí (např. Roudnice) tento ročník není konkurenceschopný. Tohle se ukázalo již v 1.předkole kvalifikace Ondrášovky cupu, kdy jako jediný v naší akademii tento ročník nepostoupil do dalšího kola. Spíše se nynější složení ročníku podobá zájmovému kroužku, což je také jeden z potřebných prvků fotbalové akademie, ale výrazně tento prvek převyšuje potřebnou kvalitu. Jako jiné ročníky i tento ročník zasáhla koronavirová pauza. Do plných tréninků se ročník vrátil jako úplně poslední. Nyní od ročníku odchází trenér Kamil. Kamil se přestěhoval do vzdálených Litoměřic. K ročníku přijde nový hlavní trenér a od něho čekáme rozšíření kádru ročníku, ale i nový impulz pro kluky v tomto ročníku. Máme příslib, že přijde trenér , hráč s ligovými zkušenostmi, ale i s trenérskou praxí. Od podzimu ročník bude hrát okresní soutěž starších přípravek. Je přihlášený do kvalifikace Ondrášovky cupu, bohužel nebude hrát miniligu jako ostatní ročníky, protože výkonnostně na týmy v této soutěži zatím nestačí. Cílem tohoto ročníku je výkonnost týmů miniligy (Roudnice, Litoměřicko, SK Kladno, Neratovice).

Ročník 2011,2012 (U10, U9) – oba ročníky spojené, protože v ročníku 2011 není dostatek hráčů. U ročníku byla velká trenérská fluktuace, přitom ročník 2012 velmi talentovaný – o hráče je velký zájem a cílem je udržet hráče pro pražský tým Bohemians Praha 1905 do doby, kdy budou zvládat dojíždět na tréninky.Na podzim týmu velmi těsně unikl postup do finálového turnaje Ondrášovky cupu, výborně reprezentoval akademii v minilize, kde patřil k nejlepším. Ročník 2012 je výkonnostně srovnatelný s týmem Bohemians v Praze. Dobře rozjetou zimní přípravu narušila koronavirová přestávka, nicméně většina hráčů spolu s trenéry individuálně trénovala po celou dobu přestávky. Od zahájení tréninků děti hrají přátelská utkání, odehrály zatím 18 přátelských zápasů (!), většinou se silnými prvoligovými přípravkami, někdy i o rok staršími. Tým má velkou perspektivu. Došlo k rozšíření kádru, nyní trénuje 24 hráčů a cílem je vyrovnat výkonnost jednotlivých hráčů a hráček. Od podzimu budeme hrát okresní soutěž starších přípravek (až s o 3 roky staršími soupeři), zvykáme si na systém 5+1. Jsme přihlášeni do dvou soutěží minilig : liberecké (Liberec, Mladá Boleslav,Teplice, Jablonec, Hradec Králové, polský tým) a  středočeské (Bohemians Praha 1905, 1.FK Příbram, Neratovice, SK Kladno). Cílem je postoupit do finálové skupiny Ondrášovky cupu, kam tým výkonnostně patří. Ročník 2012 je konkurenceschopný se všemi prvoligovými přípravkami ve svém ročníku, má velkou perspektivu.

Ročník 2013 (U8) : na podzim začal hrát své soutěže ve formátu 3+0, nyní úspěšně přechází na systém 4+1. Velmi šikovní hráči a kreativní trenéři (vytvářejí pro svůj ročník speciální hodnocení a motivaci). Kvalitní zimní přípravu i v tomto ročníku zabrzdila koronavirová pauza, ale děti spolu s rodiči pod vedením trenérů individuálně trénovaly. Po koronavirové  přestávce tento ročník odehrál velké množství přípravných zápasů a v nich se ukazuje , že tu vyrůstají konkurenceschopní hráči. Od září budou akademii reprezentovat v okresní soutěži mladších přípravek, kde budou hrát s o rok staršími soupeři, stejně tak si zahrají i miniligu, kam jsou přihlášeni. Od tohoto ročníku očekáváme zajímavý výsledek v turnaji Ondrášovka cup, ročník má poprvé na podzimpříležitost  si zahrát tuto prestižní soutěž. Personálně slušně obsazený a postupně doplňovaný ročník, který má perspektivu být konkurenceschopný s ligovými přípravkami stejné věkové kategorie. Je třeba s nimi pravidelně hrát a zvykat si na vyšší zápasové tempo a nasazení.

Fotbalová školička 2014,2015,2016 : od září otevřená, nikde v okolí se nepracuje s tak malými dětmi, je to nejnáročnější práce pro trenéra. Cílem je rozvoj hrubé motoriky , všestranné obratnosti, radost z pohybu s postupnou specializací na fotbalové dovednosti. Obtížně se v okolí hledají srovnatelně staří soupeři, je třeba hrát s prvoligovými týmy – zde trénují takto staré děti a je třeba už od tohoto věku mít srovnání. V současnosti jsou ve školičce i děti ročníku 2016. Od podzimu osamostatníme ročník 2014, který začneme budovat a budeme hrát mělnickou okresní soutěž 3+0 a pravidelné zápasy s prvoligovými týmy. Je třeba doplnit trenérský tým (4 trenéry ) a hlavně přivézt trenéra se zkušenostmi z prvoligového klubu  - přijde od září ke školičce Eliška Machová, které bude metodicky dohlížet na ročník 2014 a trénovat děti ve školičce.

 

Velmi si vážím toho, že jsme prošli s minimálními ztrátami těžké období, kdy do tréninků zasáhla koronavirová karanténa. Velké poděkování patří rodičům – jednak, že podporovali (i finančně) akademii a jednak, že spolupracovali s trenéry a pomohli nezabrzdit  fotbalový rozvoj svých dětí. V tomto roce se potvrdilo, že všichni naši trenéři mají hezký vztah ke svým svěřeným dětem, jsou obětaví. To je základ. V příštím roce je třeba náš tým posílit o zkušené parťáky, stejně jak jsme to udělali u ročníku 2009. Do naší party přijdou 2 zkušení trenéři – k ročníku 2010 a do fotbalové školičky. U všech našich ročníků musíme pravidelně zavést přátelská utkání s prvoligovými týmy, zejména velmi úzkou spolupráci s našimi mateřskými týmy Bohemians Praha 1905. Výsledky zápasu, soutěží pro nás nejsou podstatné, podstatný je rozvoj a posun našich dětí. Je tu jediná vyjímka a pro vás rodiče hodnotící kritérium o kvalitě práce ve fotbalové akademii a to je výsledek na Ondrášovce cupu – neoficiálnímu mistrovství republiky pro fotbalové přípravky.  Zde první kolo je na úrovni okresu, druhé kolo je regionální , závěrečná kvalifikace je s prvoligovými mužstvy. Pokud se některý tým probojuje mezi posledních 24 týmů v republice do finálové skupiny, je to úspěch. Očekávaný úspěch. O to chceme sekundárně usilovat – máme proto vytvořené dobré podmínky, kvalitní tréninkové plochy, trenérský tým, který nemá a nebude mít konkurenci v okolí. A ještě na závěr dobrá zpráva – jsme vyzváni ministerstvem školství, abychom dodali veškeré podklady pro velkou rekonstrukci kabin a zázemí … to je poslední věc, která nám chybí, abychom měli stejné fotbalové zázemí pro mládež jako mají jiné prvoligové kluby. Velké poděkování patří panu Dariuszu Jakubowiczovi (předsedovi představenstva Bohemians Praha 1905,a.s. za významnou finanční spoluúčast, bez ní bychom dotaci nedostali. Přeji Vám i Vašim dětem hezké prázdniny, odpočiňte si od fotbalu a pak se s velkou chutí k němu zase vraťte !Hráč měsíce :
březen 2018 Matěj Kozina, ročník 2010


Hráč měsíce :
listopad 2017 Samuel Turza, ročník 2009


Hráč měsíce :
říjen 2017      Štěpán Rataj, ročník 2011


Hráč měsíce :
září 2017        Filip Tóth, ročník 2010


Hráč měsíce :
květen, červen 2017        Max Pchalek, ročník 2012

 • BARVY A LAKY HOSTIVAŘ, a.s.
 • BBG
 • ZFP Akademie, a.s.
 • Toi Toi
 • Restaurace Na Františku
 • Mero
 • backaldrin s.r.o.
 • Uzenářství Čejka
 • Moehr
 • Skvělý.net
 • Kompek
 • Moravec Group
 • ok POINT
 • Proficolor
 • Zemědělská farma Bratkovice
 • Jednota COOP Kladno
 • Motorest Vítov
 • Kia Kladno
 • Rohstal
 • IBG
 • Accolang
 • Accolang
 • Trigema
 • BBG

All rights reserved © 2017-2019 FA Bohemians Praha 1905 - Velvary