Družba s FK Jablonec

Během jarních minilig jsme dostali nabídku na akci - strávení celého dne v tréninkovém centru FK Jablonec nad Nisou, která nám nakonec vyšla a musíme uznat, že to byla parádní akce. V rámci trenérského týmu jsme přemýšleli, jestli využít této nabídky a myslím, že je super, že jsme tuto akci využili. V rámci této akce jsme se poprvé představili v nových dresech.

V Jablonci mají super zázemí a skvělé podmínky, které jim můžeme závidět (skvěle vybavená hala, sportovní třída na základní škole a mnoho dalšího). Co se týká nafukovačky u hlavního stadionu, tak jediná výhoda je, že je zastřešená, jinak rozměrově jsme rádi za umělou trávu, kterou máme u nás ve Velvarech. Poznali jsme také zázemí ve škole, kde mají super podmínky a hlavně sportovní fotbalovou třídu, včetně veškerého vybavení tělocvičny. Parádně funguje také propojení školy a fotbalu. 


Dle programu nás čekal náročný den, který jsme začali ráno kolem 8. hodiny výjezdem z našich domovů a kolem 8. hodiny večer jsme se domů zase vrátili. První fáze dne nás čekala v nafukovačce, kde jsme namíchali naše děti s jabloneckými a vytvořili jsme 7 stanovišť na trénování. Na tak malé ploše, to bylo hodně stísněně, ale děti si užily nové cvičení, nové trenéry a nové kamarády. Po dvouhodinovém tréninku nás čekal přesun na školu přes celé město.
Na základní škole nás čekal oběd (mnozí z nás jedli rukama, ale i to jsme zvládli), odpočinek a takový freestyle trénink, kdy jsme opět připravili náš trénink a kolegové připravili zase svůj. Tím, že jsme mohli využít dvě tělocvičny, tak jsme opět dětem nabídli zábavný trénink. Nakonec dnešního programu nás čekal závěr, na který jsme celý týden čekali. Celý týden jsme klukům nedopřáli fotbálek při tréninku, tak byli kluci pořádně hladoví.

 
Odehráli jsme miniturnaj pro U8 (Jablonec, Náchod a Ústí nad Labem) a pro U9 (2x Ústí a Jablonec) – po náročném dni bylo znát na klucích, že si fotbal užívají a chtějí hrát. Po hodině hry začalo vydatně pršet, tak jsme nakonec zkrátili i fotbálek. Od fotbálku jsme neměli žádné očekávání, spíše jsme chtěli nechat kluky sáhnout až na dno svých sil, někteří si možná sáhli až pod dno. Přesto jsme odehráli kvalitní utkání, ve kterých jsme se prezentovali, tak jak kluky učíme hrát fotbal v naší akademii. Chtěli jsme hlavně hrát FOTBAL a ne nakopávat a tvořit hloučky. První hodinu se nám hra dařila a hráli jsme až nad očekávání. Druhou hodinu už byli kluci utavení a poslední půl hodinku ani nelze moc počítat, ale i tak jsme rádi, že jsme celý den zvládli. Bylo vidět, že to kluky bolelo, často jsme byli v slzičkách, ale jsou to zkušenosti a zážitky, na které budeme určitě vzpomínat.


Děkujeme všem za dnešní den, za pomoc rodičů a hlavně klukům, kteří den odmakali a neodflákli. Jako trenéři jsme hrdí na naše hráče, jak celý den zvládli a že jsme se na kluky nemuseli za celý den zlobit. V konfrontaci s většími kluby jsme se určitě neztratili a opět se ukázalo, jak máme ve Velvarech šikovné fotbalisty. 


U8 – Péťa Linhart (10), Samik Spodniak (6), Adam Němec (5), Viki Stratil (5), Miky Urban(4), Dan Ekhard (1)
FA – FK Jablonec – 11:7 – 4x Péťa, 3x Adam, Viki, Samik, Miky, Dan
FA – FK Náchod – 4:13 – 3x Sam, Viki
FA – FK Ústí nad Labem 16:7 – 6x Péťa, 3x Miky, 3x Viki, 2x Adam, 2x Samik  


U9 – Fíla Frič (6), Jáša Kolář (5), Adam Sedlář (3), Máťa Vaigelt (2), Tomik Jaroš (2), Viky Jarkovský (1) a Adam Rázka
FA – FK Ústí nad Labem „A“ – 10:12 – 5x Fíla, 2x Jáša, 2x Adam S., Máťa
FA – FK Ústí nad Labem „B“ – 7:7 – 3x Jáša, 2x Tomik, Viky J., Adam S.
FA – FK Jablonec nas Nisou – 2:7 – Máťa, Fíla 

 

 • BARVY A LAKY HOSTIVAŘ, a.s.
 • BBG
 • ZFP Akademie, a.s.
 • Metal Trade Comax
 • Toi Toi
 • Restaurace Na Františku
 • Mero
 • backaldrin s.r.o.
 • Uzenářství Čejka
 • Moehr
 • Skvělý.net
 • Kompek
 • Moravec Group
 • ok POINT
 • Proficolor
 • Zemědělská farma Bratkovice
 • Jednota COOP Kladno
 • Motorest Vítov
 • Kia Kladno
 • Rohstal
 • IBG
 • Accolang
 • Accolang
 • Trigema
 • BBG
 • Linet

All rights reserved © FA Bohemians Praha 1905 - Velvary