Hodnocení podzimní části sezóny 2021/22 (ročník 2014)

Bilance - 49 zápasů – 26 výher, 21 proher- 2 remízy  skóre – 377:365

Tréninkových jednotek – 41

Pro některé hráče v podstatě sezóna ani neskončila, během prázdnin jsme se s některými hráči potkali na hřišti alespoň jednou za týden, aby kluci neztratili kontakt mezi sebou. Intenzivně jsme začali trénovat 16.8., kdy jsme zahájili tréninkový cyklus - 2 tréninkové jednotky a 1 zápas. Hned na úvod sezóny jsme začali rovnou od podlahy. První přátelské utkání jsme hráli v tréninkovém areálu SK Slavie Praha, se kterými jsme byli domluveni už na konci minulé sezóny. Zkušenost to byla hlavně pro naše kluky, kteří dostali na úvod sezóny lekci ve všem – technice, bojovnosti, důrazu, atd. I pro nás trenéry to nebylo jednoduché, ale o to větší jsme měli chuť do další práce.

Od září jsme zahájili první organizovanou soutěž pro naše děti, kdy jsme přihlásili okresní soutěž mladší přípravky sk. B. Do skupiny jsme dostali týmy TJ Sokol Tišice, FK Pšovka, FK Čechie Kralupy, FK Neratovice-Býškovice a AFK Veltrusy. Podzim v okresní soutěži jsme zvládli na parádu. Prohráli jsme jediné utkání s Neratovicemi, kdy jsme postrádali několik opor. S bilancí 9 výher a 1 prohra jsme ovládli naší skupinu. V zápasech jsme se snažili nasazovat i méně vytěžované hráče, aby si zahráli soutěžní zápasy. V rámci OFS bylo vidět, že je to velká neznámá. Několik zápasů jsme ovládli celkem jednoznačně a několik utkání jsme urvali o pár gólů. Po těchto zápasech je viditelný rozdíl kvalit, kdy řada týmů hraje odkopávanou či nakopávanou a takové zápasy hrát moc nechceme. Proto budeme během jara hledat i jiné zápasy než v rámci okresu. Je dobré vidět, že naši kluci se nebojí s balon něco vymyslet a snaží se hrát fotbalově.

Dále jsme byli přihlášeni do soutěže Pohár mládeže (původní Ondrášovka Cup). Bohužel hned první kolo této soutěže pro nás znamenalo konec. Dostali jsme týmy Lokomotiva Česká Lípa 10:3, Arsenal Česká Lípa 3:7, FK Litoměřicko 10:0, SK Bezděkov 5:7 a FK Varnsdorf 3:9. Naše výkony na turnaji vypadaly jako jízda na horské dráze. Rozhodující utkání bylo s týmem SK Bezděkov, kdy jsme se zvedli z 0:2 na 5:2, ale nezvládli jsme posledních 5 minut a utkání skončilo 5:7. Tímto 4 místem jsme zůstali za očekáváním. Následně tým SK Bezděkov přešel i další kolo a postoupil až do finále soutěže.

Následně náš čekal turnaj v Červených Pečkách, který byl kvalitně obsazený. Hrálo se systémem 3+1, na což už nejsme zvyklí. V prvním skupině jsme odehráli zápas s FC Slovan Liberec 1:11, FC Sellier a Bellot Vlašim 5:4, FK Červené Pečky 2:0, postoupili jsme tedy do horní části turnaje. V meziskupině jsme potkali týmy SK Benešov 3:6, FK Dukla Praha 2:2, FK Viktoria Žižkov 5:3. Díky skóre jsme postoupili do zlaté skupiny turnaje o 1.-4. místo. Bohužel už našim hráčům nezbývala energie a poslední utkání jsme prohráli s pozdějším vítězem turnaje FC Slovan Liberec i s týmem FK Pardubice. Turnaj jsme tedy zvládli parádně, a přestože jsme hráli s mixem ročníku 2014 a 2015, tak jsme skončili na úžasném 4. místě.

V průběhu října jsme měli dlouho naplánovaný turnaj u nás ve Velvarech, plno týmů nám účast odřeklo, protože měli již domluvený turnaj či hráli svojí soutěž. Přesto se nám podařilo přilákat plno silných týmů. Turnaj jsme odehráli na velkou parádu, když jsme ani jeden zápas neprohráli a získali krásné první místo. Náš perfektně připravený válec, drtil FK Cabelici Dvůr Králové 6:4, CU Bohemians Praha 6:3, FK Doksy 4:1, FK Mladá Boleslav 4:2, FK Ústí nad Labem 7:5.

Poté přišlo pár slabších zápasů, kdy bylo znát na dětech, že byly fotbalem přesyceni. Na turnaji v Nymburce jsme se potkali s týmem místního Nymburka, Benešova a Pátku, skončili jsme poslední. Bohužel to nebyl vůbec vydařený turnaj. Cestovali jsme brzy ráno, tým byl poznamenán i nemocemi hráčů a celkově naše hra nepůsobila vůbec dobře.

Další turnaj nás čekal v Plzni, kde se nám naskytla příležitost se potkat s opravdu silnými týmy. Pro všechny to byla dobrá lekce, kluci si mohli vyzkoušet zápas proti top týmům. Hráli jsme v tréninkovém areálu FK Viktoria Plzeň, kde jsme hráli s 2 týmy domácích, 2 týmy JFA České Budějovice a SK Bezděkov, který s námi vyrazil jako druhý tým. Opět se nám nedařilo, jeli jsme dálku, většina kluků byli rozespalí a turnaj nám nevyšel. Nutno dodat, že se snažíme celý podzim hrát se stejně starými ročníky, přestože máme vždy mix kluků 2014 + 2015.

Předposlední zápas podzimu byl možná vyhodnocen jako zápas podzimu. Hrálo se v Horních Počaplech s týmem SK Roudnice nad Labem a zápas to byl opravdu parádní. Na zápas mladších přípravek ten zápas splňoval nejvyšší parametry a za takový zápas by se nemusely stydět i starší kategorie. Odehráli jsme 4 zápasy v celkovém čase cca hodinu a půl a fotbal to byl nahoru dolu. Ve vysokém tempu s kvalitní rozehrávkou. Tým z Roudnice je takový náš rival, utkání s nimi je vždy plné hezkých fotbalových momentů. Zápas jsme nakonec o gól urvali a vyhráli 18:17.

Poslední turnaj roku 2021 jsme hráli v Ústí 18.12. V tento čas už většina týmů netrénuje, proto bylo složité sehnat soupeře, abychom si zahráli na 2 hřištích. Do Ústí jsme jeli hrát proti domácím, opět proti Roudnici a týmů z FK Kralupy nad Vltavou, kteří přijeli s mixem 2013 a mladších. Na dětech bylo znát, že měli chuť dát do posledního turnaje všechny síly, které jim v roce zbyly. Hrálo se dvoukolově na turnaji jsme měli bilance 5 výher a jedinou prohru, kterou jsme zaznamenali s Kralupami, které jsme první zápas přejeli 11:0. Bylo hezké vidět, že jsme schopni svým tlakem dostat soupeře do nesnází a ten jen odkopává balony. Naši kluci se převážně snažili hrát technicky a nebáli se individuálně přecházet 1:1, z toho můžeme těžit v dalších letech.

Závěrem musíme zhodnotit celý podzim. Podzim byl opět v duchu covidu a různých omezení, nemocí dětí a dalších nepříjemností. Bohužel na některých dětech bylo hodně znát, když na pár dnů i týdnů vypadli z tréninkového i zápasového tempa. Musíme brát v potaz také to, o jakých dětech je řeč. Na některých se projevuje změna a přechod z mateřské školky do základní školy. Nemůžeme chtít po dětech, kterým je 5-7 roků, aby podávali standardně skvělé výkony. Přesto jsme odehráli řadu hezkých utkání proti stejně starým či starším dětem a děti si fotbal mohly užít naplno. Potkali jsme se se silnými týmy Slavie, Českých Budějovic, Varnsodrfu, Liberce, Pardubic a dalších ročníku 2014! Na to, že hrajeme s dětmi z okolí jsme dokázali potrápit ligové přípravky, které mají daleko širší základnu a větší možnosti náboru. Na našem náboru chceme zapracovat v roce 2022. Začíná se trochu projevovat to, co do kluků drtíme průběžně během tréninků – když se kluci dostanou pod tlak, neřeší bezhlavě odkopem, ale snaží se přejít kličkou, dostáváme do nich automatismy – otáčení hry i přes našeho brankáře, obsazování soupeře, napadání od soupeřova brankáře, nabíhání do volných prostorů.

Klukům patří velký potlesk za to, jakým způsobem přistupují k fotbalu a co vše zvládají. Na většině kluků je znát určitý pokrok. Rodičům patří velký dík za podporu.

Velký úspěch mimo hřiště je to, že se nám podařilo získat dva sponzory, díky kterým jsme mohli koupit 15 balonů a dvě sady dresů, které budou připraveny na jarní sezonu. Dále jsme absolvovali řadu tréninku v tělocvičně (pro mimo fotbalové aktivity pro rozvoj koordinace, síly atd.). Děkujeme našim sponzorům Pekařství Zounek a Martinovi Rottovi.

Ještě jednou díky všem a doufejme, že bude děti bavit fotbal i v novém roce a budeme se všichni fotbalem bavit a ne trápit.

Cíl pro jarní sezónu – organizovat miniligu – potkávat se se silnými soupeři minimálně 1x do měsíce – už nyní máme cca 25 týmů ve skupině;

 • Přilákat nové hráče do akademie a posílit tím ročník 2014, od nové sezony oddělit děti r. 2015 do samostatné kategorie;
 • Vytvořit spolupráci s týmy v okolí a navázat lepší spolupráci pro možný nábor nových hráčů;
 • Mít v týmu spokojené děti, které baví hrát fotbal.

Tým trenérů.

 • BARVY A LAKY HOSTIVAŘ, a.s.
 • BBG
 • ZFP Akademie, a.s.
 • Toi Toi
 • Restaurace Na Františku
 • Mero
 • backaldrin s.r.o.
 • Uzenářství Čejka
 • Moehr
 • Skvělý.net
 • Kompek
 • Moravec Group
 • ok POINT
 • Proficolor
 • Zemědělská farma Bratkovice
 • Jednota COOP Kladno
 • Motorest Vítov
 • Kia Kladno
 • Rohstal
 • IBG
 • Accolang
 • Accolang
 • Trigema
 • BBG

All rights reserved © 2022 FA Bohemians Praha 1905 - Velvary