Ročník 2013 je opět ve finále Poháru mládeže

Rok se s rokem sešel a hráči ročníku 2013 opět oslavují postup do finále Ondrášovky, resp. Poháru mládeže. Finále předchozího ročníku bylo nakonec kvůli Covid-19 zrušené. Tak snad tentokrát bude příležitost celé republice ukázat, jací jsou ve Velvarech šikovní kluci.

Náš tým prošel do finále (tedy mezi 24 nejlepších týmu z republiky) přes 3 kola. V prvních 2 jasně dominoval, když z 10 zápasů ani jeden neprohrál.

Poslední kvalifikační kolo proběhlo za účasti 8 týmů ve čtvrtek 7.10.2021 v areálu Junioru Chomutov. Obsazení bylo velmi kvalitní, takže vměstnání se mezi 3 postupující bylo velkou výzvou. A je nutno říci, že s touto výzvou se náš tým popasoval na výbornou. Ze 7 odehraných zápasů náš tým 6 vyhrál, většinu z nich přesvědčivě.

Třešničkou na dortu celého turnaje bylo poslední kolo, ve kterém jsme se utkali s kluky z AC Sparta Praha. Zápas byl vyrovnaný a za stavu 4:4 bylo otázkou, na kterou stranu se štěstěna přikloní. Bohužel si tentokrát štěstí sedlo na stranu soupeře, ale i přes porážku náš tým bojoval do konce zápasu a dohrál jej se vztyčenou hlavou.

Postup jsme si tedy zajistili z 2.místa v kvalifikační skupině.   

Finále se odehraje na konci května roku 2022 a budeme v něm ve společnosti mj. pražských „S“, Baníku Ostrava, 1.FK Příbram, Sigmy Olomouc a několika dalších fotbalových bašt. Věříme však, že ani tam neuděláme ostudu, protože jsme si již na několika turnajích ověřili, že se nemusíme bát vůbec žádného týmu v této věkové kategorii.

 • BARVY A LAKY HOSTIVAŘ, a.s.
 • BBG
 • ZFP Akademie, a.s.
 • Toi Toi
 • Restaurace Na Františku
 • Mero
 • backaldrin s.r.o.
 • Uzenářství Čejka
 • Moehr
 • Skvělý.net
 • Kompek
 • Moravec Group
 • ok POINT
 • Proficolor
 • Zemědělská farma Bratkovice
 • Jednota COOP Kladno
 • Motorest Vítov
 • Kia Kladno
 • Rohstal
 • IBG
 • Accolang
 • Accolang
 • Trigema
 • BBG

All rights reserved © 2022 FA Bohemians Praha 1905 - Velvary