Hodnocení fotbalové sezóny 2019/2020

Nejprve v hodnocení fotbalové akademie se zaměřím na jednotlivé ročníky a pak zobecním trendy v této sezóně, tak jak sezónu viděli jednotliví trenéři, ale i vedení fotbalové akademie.

Ročník 2009 (U12) : s příchodem bývalého trenéra Bohemians Praha 1905 Romana Krejčího nastal velký progres. Přišli noví hráči, okresní přebor jen jako zvednutí sebevědomí hráčů, důležitější miniliga, kde se ukazovala kvalita týmu. Škoda, že velmi těsně unikl postup do finále Ondrášovka cupu. Tým si na podzim, ale i v zimní přípravě zvykal na rozestavění 7+1 a tento herní systém již má zažitý. V zimní přípravě velmi kvalitní výkony v zimní lize. Pak bohužel přišla nečekaná pauza a trenéři hráčům zadávali úkoly, po koronavirové pauze tým navázal na výkony ze zimní ligy a sehrál kvalitní utkání se silnými soupeři. Ročník 2009 se propojuje s několika hráči Velvar ročníku 2008 a bude na podzim hrát krajský přebor mladších žáků. Trenérský kádr posílí trenér Pavel Potluka. Ročník je přihlášený do miniligy a v příštím roce máme u tohoto ročníku ambice postoupit na finálový turnaj Ondrášovky cupu.

Ročník 2010 (U11) : výsledkově a výkonnostně  náš nejslabší ročník v akademii. Pro objektivitu je třeba říct, že z tohoto ročníku odešli tři hráči do Prahy do týmu Bohemians Praha 1905. Nicméně nedošlo k adekvátnímu doplnění týmu a kvalita jednotlivých hráčů je velmi nevyrovnaná. V okresní soutěži tým patřil mezi lepší, ale ve srovnání se silnějšími týmy v širším okolí (např. Roudnice) tento ročník není konkurenceschopný. Tohle se ukázalo již v 1.předkole kvalifikace Ondrášovky cupu, kdy jako jediný v naší akademii tento ročník nepostoupil do dalšího kola. Spíše se nynější složení ročníku podobá zájmovému kroužku, což je také jeden z potřebných prvků fotbalové akademie, ale výrazně tento prvek převyšuje potřebnou kvalitu. Jako jiné ročníky i tento ročník zasáhla koronavirová pauza. Do plných tréninků se ročník vrátil jako úplně poslední. Nyní od ročníku odchází trenér Kamil. Kamil se přestěhoval do vzdálených Litoměřic. K ročníku přijde nový hlavní trenér a od něho čekáme rozšíření kádru ročníku, ale i nový impulz pro kluky v tomto ročníku. Máme příslib, že přijde trenér , hráč s ligovými zkušenostmi, ale i s trenérskou praxí. Od podzimu ročník bude hrát okresní soutěž starších přípravek. Je přihlášený do kvalifikace Ondrášovky cupu, bohužel nebude hrát miniligu jako ostatní ročníky, protože výkonnostně na týmy v této soutěži zatím nestačí. Cílem tohoto ročníku je výkonnost týmů miniligy (Roudnice, Litoměřicko, SK Kladno, Neratovice).

Ročník 2011,2012 (U10, U9) – oba ročníky spojené, protože v ročníku 2011 není dostatek hráčů. U ročníku byla velká trenérská fluktuace, přitom ročník 2012 velmi talentovaný – o hráče je velký zájem a cílem je udržet hráče pro pražský tým Bohemians Praha 1905 do doby, kdy budou zvládat dojíždět na tréninky.Na podzim týmu velmi těsně unikl postup do finálového turnaje Ondrášovky cupu, výborně reprezentoval akademii v minilize, kde patřil k nejlepším. Ročník 2012 je výkonnostně srovnatelný s týmem Bohemians v Praze. Dobře rozjetou zimní přípravu narušila koronavirová přestávka, nicméně většina hráčů spolu s trenéry individuálně trénovala po celou dobu přestávky. Od zahájení tréninků děti hrají přátelská utkání, odehrály zatím 18 přátelských zápasů (!), většinou se silnými prvoligovými přípravkami, někdy i o rok staršími. Tým má velkou perspektivu. Došlo k rozšíření kádru, nyní trénuje 24 hráčů a cílem je vyrovnat výkonnost jednotlivých hráčů a hráček. Od podzimu budeme hrát okresní soutěž starších přípravek (až s o 3 roky staršími soupeři), zvykáme si na systém 5+1. Jsme přihlášeni do dvou soutěží minilig : liberecké (Liberec, Mladá Boleslav,Teplice, Jablonec, Hradec Králové, polský tým) a  středočeské (Bohemians Praha 1905, 1.FK Příbram, Neratovice, SK Kladno). Cílem je postoupit do finálové skupiny Ondrášovky cupu, kam tým výkonnostně patří. Ročník 2012 je konkurenceschopný se všemi prvoligovými přípravkami ve svém ročníku, má velkou perspektivu.

Ročník 2013 (U8) : na podzim začal hrát své soutěže ve formátu 3+0, nyní úspěšně přechází na systém 4+1. Velmi šikovní hráči a kreativní trenéři (vytvářejí pro svůj ročník speciální hodnocení a motivaci). Kvalitní zimní přípravu i v tomto ročníku zabrzdila koronavirová pauza, ale děti spolu s rodiči pod vedením trenérů individuálně trénovaly. Po koronavirové  přestávce tento ročník odehrál velké množství přípravných zápasů a v nich se ukazuje , že tu vyrůstají konkurenceschopní hráči. Od září budou akademii reprezentovat v okresní soutěži mladších přípravek, kde budou hrát s o rok staršími soupeři, stejně tak si zahrají i miniligu, kam jsou přihlášeni. Od tohoto ročníku očekáváme zajímavý výsledek v turnaji Ondrášovka cup, ročník má poprvé na podzimpříležitost  si zahrát tuto prestižní soutěž. Personálně slušně obsazený a postupně doplňovaný ročník, který má perspektivu být konkurenceschopný s ligovými přípravkami stejné věkové kategorie. Je třeba s nimi pravidelně hrát a zvykat si na vyšší zápasové tempo a nasazení.

Fotbalová školička 2014,2015,2016 : od září otevřená, nikde v okolí se nepracuje s tak malými dětmi, je to nejnáročnější práce pro trenéra. Cílem je rozvoj hrubé motoriky , všestranné obratnosti, radost z pohybu s postupnou specializací na fotbalové dovednosti. Obtížně se v okolí hledají srovnatelně staří soupeři, je třeba hrát s prvoligovými týmy – zde trénují takto staré děti a je třeba už od tohoto věku mít srovnání. V současnosti jsou ve školičce i děti ročníku 2016. Od podzimu osamostatníme ročník 2014, který začneme budovat a budeme hrát mělnickou okresní soutěž 3+0 a pravidelné zápasy s prvoligovými týmy. Je třeba doplnit trenérský tým (4 trenéry ) a hlavně přivézt trenéra se zkušenostmi z prvoligového klubu  - přijde od září ke školičce Eliška Machová, které bude metodicky dohlížet na ročník 2014 a trénovat děti ve školičce.

 

Velmi si vážím toho, že jsme prošli s minimálními ztrátami těžké období, kdy do tréninků zasáhla koronavirová karanténa. Velké poděkování patří rodičům – jednak, že podporovali (i finančně) akademii a jednak, že spolupracovali s trenéry a pomohli nezabrzdit  fotbalový rozvoj svých dětí. V tomto roce se potvrdilo, že všichni naši trenéři mají hezký vztah ke svým svěřeným dětem, jsou obětaví. To je základ. V příštím roce je třeba náš tým posílit o zkušené parťáky, stejně jak jsme to udělali u ročníku 2009. Do naší party přijdou 2 zkušení trenéři – k ročníku 2010 a do fotbalové školičky. U všech našich ročníků musíme pravidelně zavést přátelská utkání s prvoligovými týmy, zejména velmi úzkou spolupráci s našimi mateřskými týmy Bohemians Praha 1905. Výsledky zápasu, soutěží pro nás nejsou podstatné, podstatný je rozvoj a posun našich dětí. Je tu jediná vyjímka a pro vás rodiče hodnotící kritérium o kvalitě práce ve fotbalové akademii a to je výsledek na Ondrášovce cupu – neoficiálnímu mistrovství republiky pro fotbalové přípravky.  Zde první kolo je na úrovni okresu, druhé kolo je regionální , závěrečná kvalifikace je s prvoligovými mužstvy. Pokud se některý tým probojuje mezi posledních 24 týmů v republice do finálové skupiny, je to úspěch. Očekávaný úspěch. O to chceme sekundárně usilovat – máme proto vytvořené dobré podmínky, kvalitní tréninkové plochy, trenérský tým, který nemá a nebude mít konkurenci v okolí. A ještě na závěr dobrá zpráva – jsme vyzváni ministerstvem školství, abychom dodali veškeré podklady pro velkou rekonstrukci kabin a zázemí … to je poslední věc, která nám chybí, abychom měli stejné fotbalové zázemí pro mládež jako mají jiné prvoligové kluby. Velké poděkování patří panu Dariuszu Jakubowiczovi (předsedovi představenstva Bohemians Praha 1905,a.s. za významnou finanční spoluúčast, bez ní bychom dotaci nedostali. Přeji Vám i Vašim dětem hezké prázdniny, odpočiňte si od fotbalu a pak se s velkou chutí k němu zase vraťte !

 • BARVY A LAKY HOSTIVAŘ, a.s.
 • ZFP Akademie, a.s.
 • Toi Toi
 • Restaurace Na Františku
 • Mero
 • backaldrin s.r.o.
 • Uzenářství Čejka
 • Moehr
 • Skvělý.net
 • Kompek
 • Moravec Group
 • ok POINT
 • Proficolor
 • Zemědělská farma Bratkovice
 • Jednota COOP Kladno
 • Motorest Vítov
 • Kia Kladno
 • Rohstal
 • IBG
 • Accolang
 • Accolang
 • Trigema
 • BBG

All rights reserved © 2017-2019 FA Bohemians Praha 1905 - Velvary