Ondrášovka cup – nastavené zrcadlo jednotlivým ročníkům fotbalové akademie

Včera byla uzavřena předkvalifikace ( nebo také čtvrtfinále) prestižního celoročního turnaje Ondrášovka cupu – neoficiálního mistrovství České republiky pro přípravky a mladší žáky. Tohoto turnaje jsme se zúčastnili podruhé. Vloni jsme byli nováčky a obsazovali jsme poslední nebo předposlední místa v jednotlivých ročnících v této fázi.

Letos tomu bylo výrazně jinak. Náš nejmladší ročník v této prestižní soutěži vyhrál svoji kvalifikaci a postoupil do semifinálového kola ! Zde ho čeká příští týden velmi nadupaná skupina a mimo jiné dojde k bratrovražednému souboji s CU Bohemians Praha 1905. Ale už nyní se jedná o velký úspěch.

Velmi těsně ( o skóre) unikl postup do semifinálového kola ročníku 2009 –  posun oproti loňskému roku. Opět velká gratulace a  potvrzení velkého posunu. Ten obtížně můžeme hodnotit v tréninku a nebo v konkurenci regionálních soupeřů, ale právě v této prestižní soutěži.

Včera velmi překvapil ročník 2008, který není ročníkem fotbalové akademie, ale Slovanu Velvary (byť mu vypomáhali i hráči ročníku 2009). Ve velmi těžké skupině opět hráči Velvar těsně nepostoupili, třebaže do posledního zápasu tato možnost byla reálná. Velmi těsně naši hráči prohráli s týmem Litoměřicka a Roudnice. Přesto si zaslouží poděkování za reprezentaci velvarské kopané.

Úmyslně jsem si nechal na závěr ročník 2010. Turnaj tohoto ročníku se odehrál na naprosto neregulérním hřišti záběhlické Čafky. Proto se výkon těžko hodnotí. Naši hráči stejně jako vloni skončili na posledním místě. Asi nám nejvíce vadilo neregulérní hřiště, máme spíše technické hráče. Ale i tak je to opět poslední místo, tedy neúspěch. Na druhou stranu ročník 2010 dodal do našeho mateřského klubu – CU Bohemians Praha 1905 nejvíce hráčů. Asi kdyby nastoupil Vojta Faltus, Filip Tóth nebo Patrik Firoň, výsledek i na tomto terénu by byl jiný.

„Kamilova družina“ – žáci 6. A 7.třídy , i když oslabení o hráče, co hráli na Ondrášovce, včera suverénně vyhráli ve Slaném futsalový turnaj a postupují do okresního kola, které se uskuteční v Kladně. I toto je úspěch a výborná reprezentace ZŠ Velvary , na které mají velkou zásluhu hráči fotbalové akademie. A to v okresním kole budeme mnohem silnější.

 • BARVY A LAKY HOSTIVAŘ, a.s.
 • ZFP Akademie, a.s.
 • Toi Toi
 • Restaurace Na Františku
 • Mero
 • backaldrin s.r.o.
 • Uzenářství Čejka
 • Moehr
 • Skvělý.net
 • Kompek
 • Moravec Group
 • ok POINT
 • Proficolor
 • Zemědělská farma Bratkovice
 • Jednota COOP Kladno
 • Motorest Vítov
 • Kia Kladno
 • Rohstal
 • IBG
 • Accolang
 • Accolang

All rights reserved © 2017-2019 FA Bohemians Praha 1905 - Velvary