ZHODNOCENÍ SEZÓNY

ZHODNOCENÍ SEZÓNY  14.12.2018

Na závěr další sezóny hodnotí Josef Dobeš další fotbalový rok ve Fotbalové akademii Bohemians Praha 1905 - Velvary

 

 1. Úkol – odlišit se od regionu, nepodléhat místním trendům

Ne specializace na úkor všestrannosti : profilace brankáře, obránce, útočníka (ve věkové kategoriích přípravek je prioritním úkolem děti rozvíjet všestranně, naučit všechny dovednosti a naučit hrát na všech postech a v co nejvíce herních situacích)

Ne míč co nejrychleji a nejdál od branky „překopávači, přehazovači“, zbavování se míče, zakopání do autu, na roh… (je třeba být co nejvíce na míči a získávat sebevědomí v rozmanitých herních situacích, míč má být co nejvíce na zemi a na nohách našich dětí, čím více dotyků, tím lépe)

Ne hrají jen ti nejlepší (ostatní vůbec nebo výrazně méně) (je třeba, aby hrací čas byl u dětí přibližně stejný, zápas je nejkvalitnější trénink, nic jiného a na to mají nárok všichni, výsledek je nepodstatný)

Ne zápas bez přípravy, rozcvičení nebo pozápasového rozboru trenérem (práce trenéra je stejně důležitá při kvalitním rozcvičování, stejně jako při koučování dětí, ale i závěrečným rozborem zápasu s dětmi)

Ne pozdní příchody na zápas, trénink nebo bez omluvy

Ne mít vyhrávání v těchto kategoriích jako cíl (podstatný je výkon týmu a individuální výkon hráčů, stejně jako nasazení a přístup k zápasům)

Ne rušení tréninků

Ne hrát zápasy jen s regionálními soupeři, s výrazně slabšími soupeři (nic nám nedá, když vyhrajeme 18 : 1, lépe prohrát se silnějším, starším soupeřem 4 : 8. V těchto zápasech rosteme. Pokud hrajeme s výrazně slabšími, tak si jen navykáme na zlozvyky – hrajeme např. na půl plynu)

 1. Co chceme – naše priority

Rozvíjíme u našich dětí všestrannost – sportovní i fotbalovou (jde nám o komplexní rozvoj, hrubé motoriky, rychlosti, síly, vytrvalosti, obratnosti. Stejně tak chceme, aby hráči uměli hrát oběma nohama, míč zpracovat, uvolnit se , vystřelit…důležitá je kompenzace a rehabilitace a to zejména v této věkové kategorii)

Rozvíjíme fotbalové sebevědomí – síla na míči, schopnost obejít hráče, neztratit hlavu v podčíslem – sebetěžší situaci řešit fotbalově (vedeme hráče, aby neztráceli hlavu v sebetěžší situaci a řešili každou situaci fotbalově, to se trénuje v soubojích 1 : 1 nebo v podčíslem 1 : 2, 2 : 3)

Vedeme děti k aktivnímu, odvážnému výkonu, snaha o přepínání (postupně vedeme děti k okamžitému návyku změny – přepnutí : při ztrátě míče okamžitě do obranného bloku a to všichni hráči, při zisku jdeme všichni aktivně k brance soupeře, při nácvicích nesledujeme jen hráče s míčem, ale pohyb a nabízení se všech hráčů na hřišti…)

Zodpovědný přístup k tréninkům a zápasům – vše děláme v nasazení

Fotbal je pro naše děti zábava a vášeň (všichni mějme na paměti – FOTBAL JE ZÁBAVA A TO NA PRVNÍM MÍSTĚ)

Usilujeme o vyrovnanou výkonnost všech hráčů – opakem jsou rozvírající se nůžky mezi hráči – tréninky jsou tím kvalitnější, neustále podstupuji souboje s vyrovnanými, kvalitními hráči

Jsme konkurenceschopní s týmy jako – SK Kladno, Roudnice, 1.FK Příbram, Chomutov (naše laťka nejsou Kralupy, Mělník, Slaný, vyhledáváme zápasy s mužstvy, které nás donutí hrát fotbal a hrát naplno, důležité jsou zápasy s přípravkami Bohemians Praha 1905)

Máme samostatné jednotlivé ročníky po vzoru ročníku 2009

V týmu  posilujeme kamarádské vztahy

Vedeme děti k řádu, pravidlům, fair play a k uznávání autority

Máme přátelský a jednotný trenérský tým – je otevřený k novým informacím a ke vzdělávání

Děti si ve škole vzorně plní své povinnosti a reprezentují akademii ve škole

Týmová spolupráce akademie – škola – rodič

Rodiče jsou naši nejbližší spolupracovníci, potřebujeme Vaši pomoc , bez Vaší pomoci a podpory se práce nebude dařit VŠECHNY NÁS TO NĚCO STOJÍ A JDE O NAŠE DĚTI

 

 • Provázeli nás i těžkosti

I nás se dotkl celorepublikový problém – nedostatek trenérů (vážím si reakce rodičů, kteří nabídli pomoc)

Kapacita dětí proti zázemí (šatny, v zimě kryté plochy)

Mimoškolní aktivity, tělocvik navíc, třídní schůzky (GDPR) – provizorně řešíme nenastoupení dalšího tělocvikáře – trenéra, Kamil je zahlcený, tréninky jsou většinou fotbalové – potřebujeme všestrannost, obratnost, sílu, rychlost, koordinaci – jinými slovy více gymnastiky, atletiky. Nutné pololetní třídní schůzky a účast rodičů a pedagogů a otevřeně se bavit o našich dětech navzdory GDPR a dalším omezením

Rozevírající se nůžky mezi novými hráči a těmi , kteří trénují déle (úkol se věnovat začínajícím dětem a vyhledávat talenty v okolí od ročníku 2010 až po ročník 2014, toto je úkol trenéra – mít zmapované okolí a umět přitáhnout rozdílového hráče)

Financování – sponzoři (asi třetinu platů trenérů pokryjí příspěvky rodičů, vše ostatní je na sponzorských darech, obrat akademie je cca 850 tisíc) VYZÝVÁM KAŽDÉHO, KDO MÁ V OKOLÍ POTENCIONÁLNÍHO SPONZORA o POMOC – PROPOJENí A DOMLUVENÍ SCHUZKY

 1. ÚSPĚCHY

16 trenérů – dobrá parta

Téměř 100 dětí

2 nová hřiště (naděje na rekonstrukci zázemí)

Jednotná filozofie práce s dětmi

4 naše děti v Bohemce

V každém ročníku ve svých soutěžích na sebe poutáme pozornost, množství kvalitních zápasů a individuálních výkonů, velké nasazení a chuť od našich dětí

Všestranná příprava a spolupráce s Petrou a Kristýnou

 1. NOVINKY

Nový trenér ročníku 2012

Role koordinátora Lukáše

Od ledna tréninky na umělce ve Velvarech

„Brankářské“ tréninky

Letní fotbalový kemp ve Velvarech 8.-12.7.2019

8.5.2019 mezinárodní turnaj ve Velvarech, tentokrát pro ročník 2010 a mladší

 

 • BARVY A LAKY HOSTIVAŘ, a.s.
 • ZFP Akademie, a.s.
 • Toi Toi
 • Restaurace Na Františku
 • Mero
 • backaldrin s.r.o.
 • Uzenářství Čejka
 • Moehr
 • Skvělý.net
 • Kompek
 • Moravec Group
 • ok POINT
 • Proficolor
 • Zemědělská farma Bratkovice
 • Jednota COOP Kladno
 • Motorest Vítov
 • Kia Kladno
 • Rohstal

All rights reserved © 2017-2019 FA Bohemians Praha 1905 - Velvary